21 juni: dagje rust aan de kust


Hier moet een kaart staan
Slechts 23 km gefietst vandaag

De langste dag van het jaar vandaag, begin van de zomer! Het is weer lekker helder weer, geen regen vandaag verwacht ik. Ik wil vandaag lekker rustig aan doen, kleren wassen, misschien even zwemmen. Het blijkt echter dat het dorpje van mijn camping (L’Aiguillon) voor meer dan 90% bestaat uit witte vakantie villa’s die ook nog grotendeels leeg staan. Het dorpje staat bekend om zijn mosselen en oesters maar daar zie je nu weinig van terug. Hier wil ik geen hele dag kapot slaan, ook al heeft de camping een wasmachine en sta ik er lekker.

Deze vlinder bleef maar terugkomen

Ik pak alles rustigjes in en vervolg de route langs de kust, op zoek naar iets leukers. Het blijkt dat de kust hier vergeven is van de bungalowparken en dat de dorpjes bestaan uit vakantiewoningen en toeristenwinkels. De kust bestaat vooral uit slikken en goren, afgewisseld met zandstrand. Ik voel me een beetje in Florida, ik zie vooral broze bejaarden in vakantiekleren die zich voorzichtig proberen te vermaken maar vooral de tijd kapot slaan.

De ochtend kapotslaan
Camping, camping, camping…

Eigenlijk valt dit me vies tegen, ik had een rotsachtige en groene kust verwacht, zoals bij Biaritz, en geen diarree van vakantieparken. Ik had verwacht dat dit het mooiste deel van mijn fietstocht zou zijn, maar nu wil ik er vooral zo snel mogelijk weg. Maar ik heb mijn tentje al opgezet op een kleine mobilehome camping, mijn was hangt te drogen en ik heb nog niet gezwommen. Ik blijf toch nog maar voor vannacht. Helaas kost het me nog wel drie dagen volle dagen fietsen voordat ik bij Nantes ben en dit oord achter me kan laten.

Toch heb ik vanmiddag heerlijk gezwommen in de oceaan. Het was een prettig en schoon strand, goede temperstuur en heftig zout water, geen verraderlijke stromingen, stevig moeten zwemmen met de golven, helemaal goed.Na het zwemmen mocht ik ook nog een sjieke ijscoupe op een terrasje. Een fijne rustige middag.

Aan het strand

Ik eet vanavond weer een koude schotel, dit keer pizza geïnspireerd: tomaten, mozzarella, anjovis, olijven, Italiaans ham, brood, dat werk.

Ziet er mooi uit en is heerlijk!

Één reactie op “21 juni: dagje rust aan de kust”

  1. Bart Elffers avatar
    Bart Elffers

    Hmm, dat van die kust met vakantievilla’s viel ons een aantal jaar geleden in Bretagne ook al op. Wat dat betreft hebben we het in NL nog steeds beter geregeld, voor zolang als dat duurt, met onze mooie natuurgebieden langs de kust. Gelukkig zijn over het algemeen de stranden in Frankrijk wel weer goed en vrij toegankelijk, itt tot bv Italië… Beaucoup de plaisir !!!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *