1 juli: Veloscenic naar Francetta


Hier moet een kaart staan
82 km vandaag, waarvan 60 doodsaai

De groep mannen op de camping, die samen leuk op tripje zijn, bleven tot 1 uur in de nacht herrie maken. Mijn parijse buurvrouw vroeg ze om middernacht of ze nu toch echt stil konden worden maar ze werd weggelachen. Geen fijn volk.

Het heeft de hele nacht geregend met daarbij een stevige wind. Vanmorgen ontdekte ik dat de voet van mijn slaapzak nat geworden was, waarschijnlijk door water wat omhoog waaide door de opening onder de buitentent. Daar moet ik iets aan doen! Het is altijd vervelend, regen als je kampeert. Maar de weervoorspelling is dat we het ergste nu wel gehad hebben met de regen. Ik ontbijt in de tent, pak alles in, en weet zelfs de binnentent in te pakken voordat ik uiteindelijk de buitentent ook afbreek.

De rit is comfortabel maar saai over een oude spoorbaan. Ik kom echt niets tegen, het miezert en het is koud. Pas na 40 km fietsen kom ik in Domfront (waar ik twee weken geden ook al was) en maak een megaklim naar het dorp om koffie met madeleines te kunnen krijgen. Dan weer verder langs de oude spoorbaan. Hier verlaat ik de Veloscenic om de Velo Francette weer op te pakken, naar het noorden tot Caen.

Na nog iets van 20 km spoorbaan gaat de route eindelijk over op gewone wegen. Dat betekent wel dat ik opeens moet klimmen en dalen, maar het is wel veel leuker fietsen. En voor het eerst vandaag breekt de zon door en kan ik een beetje opwarmen en opdrogen. Ik kom in een bergachtig gebied (la roche d’oëtre) waar ik zelfs naar een pasje toeklim met daarboven geweldig uitzicht.

Uitzicht na de klim

Uiteindelijk kom ik, doodmoe van deze natte en koude dag, in het gehucht Rouvrou bij Camping de la Rouvre, een vriendelijke camping die een heel dalletje vult. De camping oogt als een natuurkampeerterrein en er staan ook best veel Nederlanders. Ach, geef ze eens ongelijk. De camping heeft een pizzaoven, en ik bestel een pizza Heidi voor vanavond. Ik had welliswaar al spullen gekocht om zelf te koken, maar een goede pizza lijkt me heerlijk.